WŚCIEKŁOŚĆ

film fabularny

  • scenariusz: Michał Węgrzyn, Marcin Roykiewicz
  • reżyseria: Michał Węgrzyn
  • zdjęcia: Wojciech Węgrzyn
  • montaż: Michał Biliński
  • muzyka: QLHEAD
  • produkcja: WMW Film
  • koprodukcja: STUDIO BESTA, New WaVe Film, Bad Boys Film Crew, Studio Gamma, Stunt Studio, Shot Hunter
  • rok produkcji: 2016
  • czas: 83 min.

Udział STUDIO BESTA: koprodukcja, postprodukcja dźwięku

W KINACH OD 17 MARCA 2017

„Wściekłość” to historia Adama, trzydziestoparoletniego prezentera telewizji, męża pięknej Edyty i ojca dwójki małych dzieci, uwikłanego w skomplikowane relacje rodzinno-zawodowe. Podczas joggingu wzdłuż warszawskiej obwodnicy, bohater prowadzi rozmowy telefoniczne z najbliższymi i współpracownikami, które odsłaniają jego tajemnice. Nieprzewidywalny ciąg wydarzeń wieczoru kwestionuje jego dotychczasowe życiowe wybory. Film stawia pytania o granice ludzkiej uczciwości wobec siebie i otoczenia oraz cenę dążenia do sukcesu i samorealizacji.

Adam (Jakub Świderski) młody prezenter telewizji nagrywa relację sprzed Pałacu Prezydenckiego. Wieczór spędza bawiąc się w salonie z dwójką dzieci. Gdy żona Edyta (Paulina Chapko) podaje obiad, Adam odbiera telefon od osobistego trenera z siłowni. Po krótkiej sprzeczce z żoną wychodzi z domu. W samochodzie na parkingu wita go namiętnie młoda kobieta – Rozi (Natalia Klimas). Po upojnym „treningu” na siłowni z kochanką, Adam kieruje się w stronę domu biegnąć ścieżką rowerową na obwodnicy Warszawy na odcinku ok. 15 kilometrów. W trasie odbiera serię telefonów m.in. od wydawcy stacji telewizyjnej, który składa mu propozycję nie do odrzucenia spełniająca jego zawodowe marzenie. Żona odkrywając jego romans przechodzi załamanie nerwowe i szantażuje. Rozmowy z matką (Małgorzata Zajączkowska) doprowadzają Adama do zakwestionowania ich relacji oraz jego dotychczasowych decyzji życiowych. Podczas długiego joggingu bohatera filmu spotyka szereg niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji. Ten bieg może odmienić jego życie.

Nagrody:
Miło nam poinformować, że film dostał nagrodę na 12 Europejskim Festiwalu Filmów Niezależnych  ECU2017 w Paryżu za najlepszy film dramatyczny.
„Wściekłość” to pierwszy Polski film nagrodzony na tym festiwalu.
ECU to najważniejszy w Europie festiwal filmów niezależnych konkurujący o palmę pierwszeństwa z amerykańskim Sundence. WŚCIEKŁOŚĆ to pierwszy Polski film nagrodzony na tym festiwalu.

12. Europejskim Festiwalu Filmów Niezależnych ÉCU w Paryżu

Więcej informacji o filmie tutaj:

http://www.alteregopictures.pl/pl/dla-mediow/37
https://web.facebook.com/wscieklosc[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]