kopciuszek

KOPCIUSZEK

serial obyczajowy (56 odc.)

  • reżyseria: Jerzy Łukaszewicz, Marcin Ziębiński, Radosław Piwowarski, Kazimierz Tarnas, Robert Wichrowski, Sebastian Chondrokostas, Teresa Kotlarczyk
  • zdjęcia: Krzysztof Wawrzyniak, Wojciech Jastrzębowski
  • montaż: Jacek Stanclik PSM, Wanda Zeman PSM
  • produkcja: TELEMARK Sp. z o.o.
  • rok produkcji: 2006
  • Czas: 23 min

Udział STUDIO BESTA: sprzęt zdjęciowy, sprzęt dźwiękowy i postprodukcja

Młody człowiek poszukuje prawdy o sobie, o świecie, o ludziach. Na własnej skórze musi przekonać się o tym, co w życiu ważne, piękne, ale i niebezpieczne. Musi sam wybrać swoją drogę i odnaleźć siebie… O tym właśnie opowiada serial – Kopciuszek.

19 letnia Blanka (Maria Konarowska) wiodła szczęśliwe życie w Kalinowie, otoczona miłością, miała wielu przyjaciół. Czuła się bezpieczna i kochana. Pewnego dnia dowiaduje się, że świat, w którym żyła do tej pory jest ułudą. Nie jest dzieckiem swoich rodziców, nie jest też adoptowana. W ciągu kilku godzin, cały jej świat obraca się w gruzy. Nie może pogodzić się z tym, że była oszukiwana przez najbliższych.

Zostawia wszystko, ucieka z domu, postanawia szukać swojej biologicznej matki. Opuszcza rodzinny Kalinów i wyrusza w nieznane. Ten moment jest dla Blanki przełomowy – rozpoczyna zupełnie nowy rozdział swojego życia.

Tak zaczyna się nie zawsze bajkowa historia naszego serialowego Kopciuszka – historia, która dla młodych ludzi może być odbiciem ich własnych historii, popełnianych błędów, dokonywanych wyborów.

Śledzimy losy Blanki, która wkracza w samodzielne życie. Z rodzinnego Kalinowa trafia do Lublina, znajduje pracę, wynajmuje stancję z poznaną koleżanką.

Tytułowy Kopciuszek doświadczy tego przed czym chronili go do tej pory przybrani rodzice. Teraz odkryje cienie i blaski życia na własną rękę. Zasmakuje dorosłości – ale los nie zawsze będzie dla niej łaskawy.

Po raz pierwszy przeżywa wielką miłość – bezgranicznie zakochuje się w kilka lat starszym od siebie mężczyźnie. Idylla nie trwa długo, szybko okazuje się, że źle ulokowała uczucia i spotka ją wielkie rozczarowanie.

Młoda, ufna dziewczyna, „rzucona” na głęboką wodę uczy się jak oceniać ludzi, jak wybierać między dobrem a złem, jak dostrzegać zagrożenia i bronić się przed nimi – przekonuje się czym jest odpowiedzialność. Szczególnie wtedy, kiedy nie można liczyć na wsparcie najbliższych…

Czy da sobie radę? Czy znajdzie biologiczną matkę, czy poradzi sobie w wielkim świcie? Czy może wróci do rodzinnego Kalinowa…

To serial o dojrzewaniu, o błędach młodości, o emocjach i o życiowych wyborach – to serial o rodzinie, która wystawiona zostaje na największą próbę.

Ale przecież każdy bierze życie we własne ręce i sam odpowiada za popełniane błędy…